تیپ : ENFP برون گرا – شهودی – احساسی – ادراکی

جمله‌ی افراد ENFP: خلاق بودن و باخود صادق بودن

کلیات

تیپ ENFP معاشرتی، پویا و شاداب است و اغلب از خلق و خوی خوبی بر خوردار است. اشتیاق او به زندگی می‌تواند مسری باشد. این تیپ از قوه تصور و تخیل فراوان برخوردار بوده و ذهنی فعال دارد. روحیه‌اش پیوسته در حال تغییر است. در رسیدگی به جزئیات حتی در زمینه‌های مالی بی‌علاقه است. او می‌تواند رهبری باجذبه و الهام بخش باشد و با انرژی و پشتکار خود به دیگران انگیزه بدهد. تیپ ENFP می‌تواند روی پای خود بایستد و فکر کند.

محل کار

تیپ ENFP در محل کار دوست دارد با سرعت خود کار کند و می‌خواهد نظارت بر او کمترین مقدار ممکن باشد. دنبال تنوع و چالش است و پیوسته در این فکر است که روش تخیلی را برای انجام دادن کارهایش انتخاب کند. او می تواند با انرژی و پشتکار خود به دیگران انگیزه می‌دهد. دوست دارد با اشخاص خلاق و پر انرژی کار کند. برای افرادی مانند تیپ ENFP شروع کردن کار از تمام کردن آن اهمیت بیشتری دارد. وقتی درگیر پروژه خود می‌شود زمان و نیازهای جسمانی خود را فراموش می‌کند. در بسیاری از زمینه‌ها با استعداد است اما در کم کردن حیطه توجه خود با دشواری رو به رو می شود. او تحت تأثیر جزئیات کلافه می‌شود و ترجیح می دهد شخص دیگری به جزئیات رسیدگی کند.

ارتباط با دیگران

او می‌تواند پیوسته در اندیشه محبت و دوستی با دیگران باشد. این موضوع برایش مهم است که دیگران در چه شرایطی قرار دارند. تیپ ENFP می‌تواند بلافاصله با دیگران روابط مؤثر برقرار کند. او می‌تواند کاری بکند که دیگران احساس کنند بی‌قید و شرط دوست داشتنی هستند. برای آزادی و استقلال بهای فراوان قائل است. دوست دارد احساسات خود را بیان کند. تیپ ENFP می‌خواهد خاص باشد و مترصد دریافت تأیید و تصدیق از کسانی است که برایش مهم می‌باشند. او می‌توانند جذاب و جلب کننده توجه دیگران باشد. با دیگران با گرمی و محبت برخورد می‌کند. می‌تواند به شدت با پشتکار، مثبت و خوشبین باشد.

اوقات فراغت

تیپ ENFP از اینکه داستان تعریف کند لذت می‌برد. دوست دارد در کانون توجه باشد و صحبت‌های معنادار بکند. دوست دارد در سمینارهای آموزش و کلاس‌هایی که اشخاص مختلف در آن شرکت می‌کنند حضور داشته باشد. برای او فعالیت‌های ساکت‌تر مانند کتاب خواندن، نوشتن و پروژه‌های خلاق جملگی لذت‌بخش هستند، اما دوست ندارد این را به مدت طولانی انجام دهد. او دوست دارد زندگی فعال توأم با انگیزه داشته باشد و تجربه‌های جدید بکند.

پیشنهاد برای خود فرد

انرژیتان را با رفتن به جهات بیش از اندازه مختلف هدر ندهید.

محدودیت‌های خود را بشناسید و آنها را بپذیرید.

وقتی کاری را شروع می‌کنید تمام تلاش خود را به خرج دهید تا بتوانید آن را تمام کنید و بعد به سر وقت برنامه‌های جدید بروید.

اجازه ندهید برنامه‌های اجتماعی مورد علاقه شما مانع از آن شوند که به کارهای کمتر خوشایند اما مهم بپردازید.

همواره حواستان باشد که تعهدی بدهید که عملی باشد.

تمرین کنید و پروژه‌های بزرگ را به اجزاء کوچکتری تقسیم کنید و بعد همه تلاشتان را بکنید که کارتان انجام شود.

وقتی روی پروژه‌ای کار می‌کنید به این توجه کنید که به چه چیزهایی نیاز دارید.

برای خودتان کار کنید زیرا ممکن است فرد گرا و سرکش باشید.

از درگیر شدن در روابط جدید خودداری ورزید.

برای شناخت دیگران وقت صرف کنید.

به این توجه کنید که با حرفتان روی دیگران چه تأثیری بر جای می‌گذارید.

تا زمانی که از شما درخواست کمک نشده، پیشنهاد کمک ندهید.

به خلاقیت‌ها، خوش‌بینی‌ها، فرد گرایی، پشتکار، خودانگیزش، ادراکی بودن، کنجکاوی، ابراز کننده بودن، دوستانه بودن و سازگاری خود بها بدهید.

عناوین شغلی

*بازیگر

*مدیر بخش تبلیغات

*هنرمند

*روحانی

*برنامه ریز همایش

*مشاور

*آموزش دهنده گروه های شرکتی

*سرگرم کننده

*کار فرما

*مسئول خدمات غذایی و شخصی

*مسئول سلامت کل نگرا

*متخصص توسعه منابع انسانی

*طراح داخلی

*روزنامه نگار

*بازار یاب

*متخصص رسانه ای

*واسطه

*سخنران الهام بخش

*روان درمان گر

*کارمند روابط عمومی

*استخدام کننده

*معلم دینی

*مسئول فروش

*مالک واحد های تجاری کوچک

*آموزگار

*نویسنده